سفر به 4 جاذبه گردشگری سلمان شهر (متل قو) + تفریحات آبی |عکس

27 دی 1401
0 دیدگاه
جاذبه سلمان شهر 5215474658441

آیا تا به حال از جاذبه سلمان شهر دیدن کرده اید ؟  متل قو (سلمانشهر)، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگران است و ترکیب زیبایی از چشم اندازهای دریا و جنگل دارد. به دلیل استقبال زیاد گردشگران از متل قو، امکانات رفاهی و تفریحی متعدد و متنوع در این شهر فراهم شده‌اند تا گردشگران نهایت لذت را از سفرشان ببرند. از عمده دلایل گردشگران برای سفر به متل قو،  جاذبه دیدنی سلمان شهر است  که این جاذبه ها شامل سواحل زیبا و جنگل‌های تماشایی،مراکز تجاری و…. است.

شهر سلمان شهر یا متل قو  با وسعت ۹ كيلومتر یکی از شهرهای دیدنی استان مازندران  بوده که در کل سال میزبان مسافران بسیاری از جای جای ایران مخصوصا هموطنانی که ساکن تهران هستد بدلیل نزدیکی آن به تهران بزرگ مقصد مناسبی برای آنها می باشد.

متل قو کجاست ؟

متل قو، یک شهر در بخش سلمانشهر شهرستان تنکابن که در حاشیه دریای خزر قرار داد.این شهر به مساحت 750 هکتار امتداد می‌یابد و در ۳۰ کیلومتری شهر تنكابن واقع گردیده  که اکثر افراد به دلیل قرار داشتن  برج دو قلوی متل قو  سبب شده تا اقصی نقاط کشور برای تفریح و سرگرمی نیز به این شهر نیز سفر کنند.  این شهر از سمت غرب به عباس آباد و از سمت شرق به شهر کلارآباد محدود می‌شود. همچنین کوه‌های البرز و دریای خزر این شهر را از سمت جنوب و شمال محیطی محکم فرا گرفته‌اند. اما باید بگوییم تنها جاذبه دیدنی این شهر به  برجه ای تفریحی آن نیز ختم نمی شود.در این شهر ساحلی جاذبه های تماشایی بسیاری نظیر غار و از همه مهم تر دریا جای داده شده است که برای مسافران و گردشگران بسیار جذاب است در ادامه  ما به جاهای گردشگری این شهر نیز نگاهی می اندازیم.

متل قو کجاست؟

این شهر به مساحت 750 هکتار امتداد می‌یابد و در ۳۰ کیلومتری شهر تنكابن واقع گردیده است

برای دسترسی به آدرس دقیق متل قو روی لینک گوگل مپ کلیک کنید.

رخ نمایی متل قو در غروب آفتاب 641968541941
رخ نمایی متل قو در غروب آفتاب

جاذبه های سلمانشهر (متل قو)

ساحل متل قو

یکی از تفریحات دوست‌داشتنی در سلمانشهر، قدم زدن در ساحل و شنیدن صدای امواج آرامش‌بخش دریا است. به جرات می‌توان گفت این جاذبه یکی از بهترین جاهای دیدنی متل قو است که در ایام پرگردشگر حسابی شلوغ می‌شود. به خاطر استقبال زیاد مسافران، در اطراف آن تعدادی پلاژ زیبا، کافه و رستوران وجود دارد. در پلاژ‌های متل قو می‌توانید انواع بازی‌های آبی و ساحلی مانند قایق‌سواری، موج‌سواری، پاراسل، فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، جت اسکی و ساخت مجسمه‌های شنی را تجربه کنید.

تفریحات ساحل متل قو

قایق‌سواری، موج‌سواری، پاراسل، فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی، جت اسکی و ساخت مجسمه‌های شنی

شب های ساحل متل قو 646954116416496
شب های ساحل متل قو

تفریحات آبی در متل قو

اگر به این منطقه سفر کنید امکان ندارد تفریحات مختلف دریایی و ورزش های آبی را امتحان نکنید. ساحل متل قو دارای امکانات فراوانی است که گردشگران می توانند برای تجربه کردن آن ها اقدام کنند. این ساحل با داشتن تفریحات مختلف خود توانسته در روز های گرم سال عده ی زیادی از مردم را به خود جذب نماید. بعضی از این تفریحات آبی متل قو را برای شما نام بردیم تا بتوانید در زمان رسیدن به مقصد با اطلاعات کامل از آن ها استفاده کنید.

پلاژ های متل قو

می توان گفت یکی از بهترین سواحل استان مازندران، ساحل متل قو می باشد که با داشتن پلاژ های زیبا در درون خود سبب شده تا این مورد در کنار تفریحات آبی مختلف متل قو باعث شود مسافران از سفر خود نهایت استفاده را ببرند

پلاژهای مجهز متل قو، مکانی برای استراحت
پلاژهای مجهز متل قو، مکانی برای استراحت و لذت از ساحل

پاراسیلینگ متل قو

پاراسل یک ورزش یا بهتر است بگوییم یک تفریح آبی است که به عنوان تفریحات آبی متل قو شناخته شده است. این تفریح چون نیاز به مهارت خاصی برای استفاده از آن نیست در زمره ورزش قرار نمی گیرد.

لذت پرواز در آسمان متل قو با پاراسل سواری
لذت پرواز در آسمان متل قو با پاراسل سواری

جت اسکی سلمانشهر

یکی دیگر از تفریحات آبی متل قو جت اسکی می باشد که قابلیت های فراوانی . این مورد یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات آبی شناخته می شود که در سفر خود به متل قو می توانید از آن استفاده نمایید. جت اسکی در حقیقت یک موتور است که روی آب با سرعت بالا حرکت می کند. این تفریح یک نوع ورزش نیز به حساب می آید.

تجربه تفریح مهیج با جت اسکی سواری در متل قو
تجربه تفریح مهیج با جت اسکی سواری در متل قو

فلای بورد متل قو

یکی دیگر از ورزش های آبی که به عنوان تفریح نیز شمرده می شود، فلای برد متل قو بوده که در واقع قدرت بدنی و نمایشی شما را نشان می دهد. فلای بورد یا تخته هوایی یک وسیله است که با وصل شدن به یک جت اسکی فرد را به روی آب معلق نگه می دارد و با پمپاژ آب باعث می شود تا فرد حرکات نمایشی انجام دهد.

فلای بورد، هیجان انگیزترین تفرح آبی متل قو
فلای بورد، هیجان انگیزترین تفرح آبی متل قو

شاتل سواری متل قو

شاتل در واقع یک تیوپ بادی بزرگ است که گردشگران می توانند به صورت تکی یا چند نفره روی آن سوار شوند. این تیوپ با یک قایق تندرو کشیده می شود و هرچه سرعت قایق بیشتر باشد این تیوپ روی آب تکان های بیشتری می خورد و هیجان بالاتری را تجربه خواهید کرد.

شاتل سواری مناسب ترین تفریح آبی خانوادگی در متل قو
شاتل سواری مناسب ترین تفریح آبی خانوادگی در متل قو

برج های عظیم زاده، الماس قو

از جاذبه های تماشایی که به هنگام سفر به متل قو باید حتما از آن دیدن نمایید باید به دو برج دوقلوی 25 طبقه با عنوان الماس قو یا همان برج های عظیم زاده هستند . مسافران به هنگام سفر به متل قو استقبال بسیار بالایی از این برج دارند . نکته جالب دیگری که در رابطه با این برج های عظیم زاده وجود دارد مربوط به امکانات داخلی و حیرت آور آن است؛ این برج داری امکاناتی همچون مجتمع ورزشی، هتل  ستاره لوکس بین المللی الماس،  مجتمع تجاری و مجتمع مسکونی اشاره کرد. همچنین این برج دارای مرکز خرید و تجاری و بزرگ است که تمامی اجناس درون آن برند و اورجینال می باشند .

در نهایت باید به نورپردازی حیرت آور این برج ها اشاره کرد که شب هنگام از دوردست ها قابل رویت هستند و مرکز توجه تمامی ساکنین شهر و گردشگران واقع شده است.

امکانات برج های الماس قو

مجتمع ورزشی، هتل  ستاره لوکس بین المللی الماس،  مجتمع تجاری و مجتمع مسکونی

درخشش برج های الماس قو در آسمان متل قو
درخشش برج های الماس قو در آسمان متل قو

روستا اسب چین متل قو

روستای اسب چین شهرستان عباس آباد از ضلع شمالی به محدوده قانونی شهرداری های سلمان شهر و عباس آباد، از ضلع شرقی به روستای سلامت سرا و تازه آباد از ضلع جنوبی به روستای خشکلا از ضلع غربی به روستای کرکاس و تالش خیل متصل است  که از جاذبه سلمان شهر محسوب می شود.

نام این روستا برگرفته از دیوارهای سنگی رشته کوه البرز می باشد که به صورت دیوار سفیدی از دور نمایان است که از واژه اسبه در زبان تبری به معنی سفید و چینه به معنی دیوار است. رودخانه اسب چین یک رودخانه که از چشمه ای بنام گوشیر سرچشمه می گیرد که به دلیل اینکه رنگ آب رودخانه شیری رنگ است گوشیر می گویند .

نام گذاری روستای اسب چین

نام این روستا برگرفته از دیوارهای سنگی رشته کوه البرز می باشد که از واژه اسبه در زبان تبری به معنی سفید و چینه به معنی دیوار است. 

طبیعت بکر روستای اسب چین
طبیعت بکر روستای اسب چین

غار دانیال

غار دانیال دومین غار بزرگ رودخانه ای ایران بعد از غار قوری قلعه پاوه در کرمانشاه می‌باشد که به طول حدود 1500 متر و عرض 1.5 متر به عنوان جاذبه مهم سلمان شهر محسوب می شود .

جریان رودخانه از ابتدای ورود به غار تا بخش انتهایی وجود دارد که از بهم پیوستن چندین جوی و چشمه به وجود می‌آید. آب داخل غار از چند چشمه کوچک که از شعب مختلف آن سرچشمه می‌گیرد تامین می‌شود و کاملا زلال و از نظر محلولات دارای درصد پایینی بوده و آن را قابل شرب می‌کند. دمای هوای داخل غار حدود ۲۳ درجه سانتیگراد و دمای آب چیزی در حدود ۱۷ درجه است که این دما در تمامی طول سال تقریبا ثابت است.

دمای غار دانیال

دمای هوای داخل غار حدود ۲۳ درجه سانتیگراد و دمای آب چیزی در حدود ۱۷ درجه است

تلالو قندیل های معلق بر آب های غار دانیال
تلالو قندیل های معلق بر آب های غار دانیال

برای دسترسی به آدرس دقیق غار دانیال روی لینک گوگل مپ کلیک کنید.

جنگل تیلاکنار متل قو

سفر به متل قو فرصت خوبی برای طبیعت‌گردی، تفریح و شنیدن صدای گوش‌نواز رودخانه پرخروشان همراه با صدای پرندگان، در جنگل معروف تیلاکنار است. این جنگل بکر و با طبیعت زیبا در جنوب سلمانشهر و دامنه رشته‌کوه البرز قرار دارد.

در هم تنیدگی درختان بلند قامت جنگل تیلاکنار
در هم تنیدگی درختان بلند قامت جنگل تیلاکنار

ارسال دیدگاه