هچیرود کجاست؟ | جاهای دیدنی هچیرود + آب و هوا

3 آذر 1401
0 دیدگاه
جاذبه های دیدنی هچیرود 08564123181

شهر هچیرود4964964854

آیا از جاذبه های دیدنی هچیرود مطلع هستید؟ هچیرود یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری مازندران است که  در فاصله کمی از شهر چالوس در کنار اتوبان کناره، درست قبل از متل قو و نمک آبرود واقع شده است.شهرهچیرود که به تازگی با الحاق چند روستا به تازگی به یک شهر مستقل نیز تبدیل شده که دارای  جاذبه‌های گردشگری زیادی می باشد که در ادامه به شما معرفی می کنیم تا در طول اقامت خود از زیبایی ای این منطقه لذت ببرید.

شما در بدو ورود به شهر هچیرود دشت هایی مملو از مزارع سرسبز برنج را خواهید دید که سراسر این منطقه را پوشانده است درست مانند این است که تابلویی نقاشی شده به دست هنرمندی عاشق با مهارت خاصی آن را به تصویر کشیده است. تصور کنید شهری کوچک که هم دریا دارد و هم جنگل !

نمایی از شهر توریستی هچیرود
نمایی از شهر توریستی هچیرود

هچیرود کجاست؟

در منطقه گیل کلا، چالوس، در شهرستان خیابان عباس کلا، هچیرود واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این مکان نزدیک به نقاط مهمی مانند جایگاه سوخت شماره ۲، سفالینه لاله جین (لانجین)، اکبر جوجه برادران کلبادی و رستوران ساحلی آرامش قرار دارد.

شهر هچیرود جنوبی، با موقعیت جغرافیایی خاص خود، از سمت شمال به سواحل دریای خزر، از جنوب به رشته‌کوه‌های البرز، از شرق به شهر چالوس و از غرب به شهرستان عباس آباد و منطقه کلارآباد محدود می‌شود.

آدرس دقیق شهر هچیرود در نقشه 6748474
“برای دسترسی به آدرس دقیق شهر هچیرود روی نقشه کلیک کنید “

تاریخچه هچیرود و معرفی این شهر

هچیرود یکی از شهرهای کهن و قدیمی در مازندران است که با جای دادن زیبایی های بسیار در خود توانست به یکی از موفق ترین شهرها در زمینه توریستی و صنعت گردشگری تبدیل شود. وجود ویلاهای مدرن در سبک های مختلف در این شهر باعث شده است که ساخت و ساز و خرید و فروش املاک در این شهرک بسیار شود.

یک رودخانه در دل کوه به نام هچیرود وجود دارد که پس از حدود چهار کیلومتر جریان، در شرق هچیرود به دریا می‌رسد. نام هچیرود از واژه‌ی هاچین در زبان طبری گرفته شده است که به معنی خنک شدن، ملایم شدن و استراحت از کار است. نام اصلی و قدیمی آن، یعنی “هاچه‌رو” به معنی رود آرام است. این نام با توجه به شیب ملایم و زمین‌های مسطح اطراف رودخانه و جریان بسیار آرام آن به سمت دریا، تعبیر مناسبی است.

تاریخچه هچیرود

نام اصلی و قدیمی آن، یعنی “هاچه‌رو” به معنی رود آرام است.

 

نمایی از شهر توریستی و پرطرفدار هچی رود
نمایی از شهر توریستی و پرطرفدار هچی رود

بهترین زمان سفر به هچیرود

اگر عاشق سر سبزی و عطر شالیزار  در دشت های هچیرود هستید  بهترین ماه‌های سفر به این نقطه، ماه‌های خرداد و تیر می‌باشند. دراین زمان از سال مزارع شالی کاملا سبز و دیدنی هستند و هر بیننده‌ای را سر ذوق می‌آورند.

بهترین زمان سفر به هچیرود

 خرداد و تیر

جاده پر پیچ و خم رسیدن به هچیرود
جاده پر پیچ و خم رسیدن به هچیرود

آب و هوای هچیرود

شهر هچیرود دارای آب وهوای بسیار مطبوع و جنگل های انبوه میباشد که با آمدن هر فصل، زیبایی خاصی را به نمایش می گذارد.اما برای آگاهی از اطلاعات دقیق آب و هوایی در امروز و روزهای آینده روی لینک زیر کلیک کنید.

” آب و هوای هچیرود در 10 روز آینده

جاذبه های هچیرود

  • روستاهای سرسبز
  • باغ های مرکبات
  • رودخانه هچیرود
  • کارتینگ
  • بازار هچیرود

روستاهای سرسبز، از جاهای دیدنی هچیرود

یکی از جاهای دیدنی هچیرود روستاهای سرسبز آن است. با گذر از جاده‌های روستایی این منطقه، شما مزارع و دشت‌های سرسبز و خرم را خواهید دید. در این جاده، روستاهایی ازجمله هچیرود، هرطه کلا، دلگشا و چاخانی قرار دارند. هرکدام از این روستاها از نظر گردشگری حال و هوای خاصی دارند و شما در این سفر با جاذبه های دیدنی هچیرود برای گردشگری و طبیعت بکر مواجه خواهید شد.

روستاهای هچیرود

هچیرود، هرطه کلا، دلگشا و چاخانی

روستای جنگلی هچیرود در نزدیک دیای خزر
روستای ساحلی هچیرود در نزدیک دریای خزر

باغ های مرکبات، جاذبه ای دیدنی هچیرود

باغ های مرکبات از دیگر جاذبه های دیدنی هچیرود است. بوی بهارنارنج هنوز آدمی را مست می کند، پاییز اگر به هچیرود بروید باغ ها با نارنج و پرتقال گویی چراغانی شده اند و تابستان که باشد هنوز روی درخت ها گوجه سبز که مردم محلی به آن آلوچه می گویند دیده می شود! و کوچه باغ ها پر از بوته های وحشی تمشک است.

باغ مرکبات ،از جاهای دیدنی هچیرود و راهی برای امرار معاش مردمان بومی
باغ مرکبات هچیرود،از راه های امرار معاش مردمان بومی

رودخانه هچیرود

زیبایی‌های هچیرود با رودخانه آن کامل می شود. این رودخانه در بستری از زیبایی‌های طبیعی این منطقه قرار دارد. در حواشی این رودخانه دیدنی و چشم اندازهای بسیار زیبایی وجود دارند که هر بیننده‌ای را مجذوب زیبایی خود می‌کنند. حاشیه‌های این رودخانه پوشیده از درختان متنوع و پوشش های گیاهی سرسبز است که مکان باصفایی را  برای استراحت گردشگران و مسافران به وجود آورد است.  اگر شما هم عاشق ماهیگیری هستید می‌توانید بساط ماهیگیری را فراهم  کنید و لحظات خوشی را با خانواده سپری نمایید.

رودخانه هچیرود در حصار درختان زرد رنگ پاییزی
رودخانه هچیرود در حصار درختان زرد رنگ پاییزی
شنا اردک ها بر جریان آب رودخانه هچیرود
“بازیگوشی اردک ها بر آب های روان رودخانه هچیرود”

کارتینگ

در صورتی که به خودرو سواری علاقه مند هستید و میخواهید تجربه مسابقه اتومبیل رانی ایمنی را تجربه کنید، منطقه کارتینگ در نزدیکی هچی رود می‌تواند این شرایط ایده آل را برای شما ایجاد کند و در کنار تفریح سالم می توانید لحظات شیرین را تجربه کنید و البته کمی آدرنالین خود را بالا ببرید.

لذت رانندگی پر هیجان در پیست کارتینگ اطراف هچیرود
لذت رانندگی پر هیجان در پیست کارتینگ اطراف هچیرود

بازار های هچی رود

زمانی که به یک منطقه گردشگری سفر می‌کنید هنرهای دستی آن منطقه می تواند بهترین سوغاتی برای عزیزان شما باشد. به همین منظور فروشگاه هایی که در منطقه هچی رود ساخته شده اند تمامی نیازهای شما را برطرف کرده و هر نوع سوغاتی که نیاز داشته باشید، از جمله: فرش، گلیم و هنرهای دستی را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می توانید آنها را با قیمت مناسب خریداری کرده و برای عزیزان خود ببرید.

سوغاتی شهر هچیرود:

فرش، گلیم و هنرهای دستی

فروش انواع ترشیجات ترش و ملس در بازار های محلی هچیرود
فروش انواع ترشیجات ترش و ملس در بازار های محلی هچیرود

جاذبه های دیدنی اطراف هچیرود

نمای دوری از ساحل شنی دریای نزدیک هچیرود
” دورنمایی از ساحل شنی دریای هچیرود “
مرداب هسل در آغوش درختان پاییزی
مرداب هسل در آغوش درختان پاییزی
رودخانه کندوچال در حصاردرختان بلندقامت
رودخانه کندوچال در حصاردرختان بلندقامت

ارسال دیدگاه